Gezonde Twix Reepjes? Ja! En bovendien veel lekkerder. Ik wil jullie eigenlijk allemaal persoonlijk overhalen dit recept te maken. Echt god-de-lijk! De hoofdingrediënten zijn havervlokken, kokos, dadels en cacaopoeder.
Toen ik op de middelbare school zat nam ik bijna iedere dag een Twix. Het was een verslaving. Niet zo gek natuurlijk door alle suikers en toevoegingen. Het was de combi van koek, karamel en chocola waarom de Twix mijn favoriete reep was. Deze homemade Twix is nog zoveel lekkerder!
Gezonde Twix Reepjes
+- 12 reepjes (afhankelijk hoe groot je ze maakt)
Koeklaag
1,5 cup havervlokken (gebruik glutenvrije haver indien gewenst)
1/2 cup kokosrasp
1/3 cup kokosolie, gesmolten
4 el ahornsiroop
1/2 tl zout
Karamel
2 cups medjouldadels
2 el water
1/2 tl zout
Chocola
2 el kokosolie, gesmolten
4 el (rauwe) cacaopoeder
1/2 tl vanillepoeder
Ik gebruikte een springvorm met een Ø 16 cm. Je kunt ook een vierkante springvorm gebruiken.
Vet de springvorm in met kokosolie of bekleed de onderkant van de springvorm met bakpapier. Verwarm de oven voor op 175 graden.
Doe de havervlokken, kokosrasp en zout in de keukenmachine en laat ongeveer 2 minuten draaien. Voeg dan de kokosolie en ahornsiroop toe en laat even draaien tot een plakkerig deeg ontstaat. Druk het koekdeeg in de springvorm zodat het helemaal egaal is verdeelt. Prik er een paar gaatjes in met een vork, zodat het deeg niet gaat bubbelen. Zet de springvorm 15 minuten in de oven. Laat daarna helemaal afkoelen.
Maak de keukenmachine schoon en doe de dadels, water en zout erin. Laat aanstaan tot een egale karamel is ontstaan. Als het heel dik blijft kun je nog een scheutje water toevoegen. Verdeel de karamellaag pas over het koekdeeg als die helemaal is afgekoeld. Zet daarna in de vriezer.
Roer de kokosolie, cacaopoeder en vanillepoeder door elkaar in een schaaltje. Verdeel de chocoladelaag over de karamellaag en zet minstens 4 uur in de vriezer.
Haal de twix eruit en maak de rand van de springvorm los. Beweeg een mes onder de twix zodat hij loskomt en je hem op een snijplank kunt leggen. Gebruik een vlijmscherp mes om de twix in reepjes te snijden. Dit kan nogal een tricky klusje zijn. Geduld is hier de sleutel. Je kunt de twixreepjes minimaal 2 weken in de vriezer bewaren in een afgesloten bakje.
Enjoy!
Wo, goddelijk! Je zou niet geloven dat dit een verantwoord tussendoortje is. Je moet dit proberen!
Haha heerlijk he. Heb er nu ook helemaal zin in!
Ik wil deze twix maken ♡
Maar wat is ongeveer de inhoud van 1cup? In gr of ml
Mvg
Carola
Hi Carola! Je kunt gewoon een gemiddeld theekopje nemen. Laat je me weten hoe ze zijn geworden?! X
Mmmmmm! Deze vanmiddag gemaakt.. Ze zijn echt heeerlijk!!
Dag Jolijn, je twixreepjes waren overheerlijk dit weekend en ga ik thuis ook zeker uitproberen maar je chocolade was echt ronduit magisch…. Je zei dat het recept op de blog stond maar ik vind het nergens terug, komt het er nog op of kijk ik er over ? Grtjes Sylvie
Hi Sylvie! De Chocolade vind je hier. Veel succes 🙂
Vandaag gemaakt je hebt jezelf weer overtroffen Jolijn!!! Heerlijk?
Haha, fijn dat je ervan hebt genoten!
My goodness! Dit klinkt echt te lekker!
ooohhhh lekker, maar is dit de linker of rechterhelft? 😉 Eigenlijk moet je hem dan gewoon Raider noemen, de oude vertrouwde naam in een nieuw, vegan, (beetje) verantwoord jasje 🙂
Haha de volgende wordt een Raider 😉
Mmmm… lijkt me heerlijk.
Maar moet het echt in de vriezer…of in de koelkast??
Vriezer!
Dit lijkt me zo ontzettend lekker en ze zien er ook zo smakelijk uit! Ahhh haha 🙂 heerlijk lijkt me dit.
Liefs
Dit klinkt zo lekker!! Lijkt beetje op de dadel/pecannoten taart van ‘uit Paulines keuken’ maar die is niet vegan. Gaat op mijn ‘nog-uitproberen-lijstje’, ben heel benieuwd!
Het is echt heel lekker 🙂
O oooooh, vier uur wachttijd…! Haha! Wat een geweldig recept, dank!
Inmiddels gemaakt en de wachttijd zonder kleerscheuren door gekomen 😉 Het was heerlijk! Super bedankt voor het delen van dit recept!